Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Novinky a všeobecné aktuální dění

4.9.2019 se narodil vrh A Rattus Wildas, přijímáme předběžné rezervace na miminka!

 vrh A Rattus Wildas s PP

                  Yulia du Royaume de Lune a Carlisle du Royaume de Lune

                         +    

Yula je březí!!! Přijímáme záznamy na miminka, pište rattus.wildas@email.cz  

 

9.9.2016 nám přibyla nová spolubydlící z CHS Mouseville

 

3.7.2016 zas nějaké focení http://lew.rajce.idnes.cz/Mysi_3.7.2016/

5.3.2016 jarní focení s novými přírůstky 

http://lew.rajce.idnes.cz/Mysi_5.3.2016/

 

Vánoční focení myšstva: http://lew.rajce.idnes.cz/Mysi_24.12.2015

 

Podzimní focení v září. Bylo krásně a teplo, tak jsme využili hromady dřeva jako zajímavé dekorace k focení a venčení :-)

http://lew.rajce.idnes.cz/Mysi_92015/

26.1.2015 další hrátky s fotkami :-)

http://lew.rajce.idnes.cz/Mysi_a_Lestie_26.1.2015/

21.12.2014 proběhlo další focení holek za asistence Cíněnky (samozřejmě) ale i nového strakatého prděte Lestinky (více o ní 

http://celestiezliru.wbs.cz/ )

všechny fotečky najdete zde 

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Lestie_a_mysi_122014/ 

30.11.2014 dwarfíci jsou opravdu "mor" :-) přibylo nám do smečky další pidizlatíčko.

7.9.2014 nový přírůstek - náš první dwarfíček :-)

24.7.2014 proběhlo další velké focení fotky nalezenete zde 

http://lew.rajce.idnes.cz/Mysi_7_2014

Nemohla chybět asistence strakatice Cíněnky :-)

      

8.2.2014 1. Jarní výstava potkanů v Toulcově dvoře.

Účastnily se Anežka, Canada, Oleen a Zinnia (a 3 fotky). Sedláci u Chlumce:-) nevyhrály jsme nic. Vlastně ano. Nový přírůstek jsme si dovezly - malinkou, krásnou, zatím plešatou Raju. Zatím plešatou? Nojo, přesrsťující velvetýnek:-) Panička původně plánovala vyrazit na focení jedné strakaté procházky (procházka s českými strakatými psy). Ale vzhledem k uonadaným nožkám z plesu předchozí noci a totálnímu nevyspání dala přednost klidnějšímu programu na výstavě a focení potkaních účastníků (sem tam i jejich dvonožců). Velmi zajímavou vložkou bylo potkaní agility.

http://lew.rajce.idnes.cz/1._jarni_vystava_potkanu_Praha/

7.12.2013 5. Vánoční výstava potkanů v Brně. Lužánecký zámeček, sestava z podzimní výstavy + Oleenka. Nic jsme nevyhrály, ale to nevadí, na výstavě jsme měly stáneček s "krysíma věcma", byl s námi i páneček, takže to byl celkem fajn den. Jen s námi nebyla Cíněnka, což nám bylo trochu líto. Ale ta se opalovala s Tinou na chalupě, takže rozhodně nestrádala.

 

19.10.2013 2. podzimní výstava v Praze v Toulcově dvoře - Anežka vyhrála 2. nejlepší mladou samici v mazlíkách (jako bonus jsme si přivezly 2 nové mládežnice Olinku a Zininku - viz Aktuální rošťandy)

 

Tak jsme přihlášeni na výstavu na 19.10.2013 do Prahy - jednou Canada, Campari, Blondýnka a Anežka - tak nám držte palečky:-)

3.8.2013 Do smečky přibyla díky přepravní pomoci jedné dobré dušičky další malá potvůrka. Mazlivá Blondýnka OdAdush. Tvoří momentálně trojičku s Campi a Cany

20.7.2013 proběhlo seznámení Anežky a Františky se smečkou. Přidávání proběhlo naprosto bezproblémově a absolutně bez pištění:-) Jakoby tu byly holčičky odjakživa. Canadu s Campari jsme nepřidali z praktického důvodu. U Canady je plánována výstavní kariéra a ve smečce se objevila "holička" (Amber má trochu "oholenou hlavu), takže opravdu nehceme jet na výstavu se "skinem". Mimča byla přestěhována do větší klece po Anežce a Františce.

http://lew.rajce.idnes.cz/Seznamka_Fratiska_Anezka_se_smeckou%2C_C_C_vetsi_bydleni/

 

  

 

13.7.2013 proběhlo velké focení myšstva na etapy za nezbytné asistence strakačky Cíni. Prostě mi do toho tradičně strkala čumák - doslova.

http://lew.rajce.idnes.cz/Mysi_leto_2013/

 

12.7.2013 ve večerních hodinách přijela Galiana a Karolína - nově tedy Františka a Anežka. Bydlení už měly nachystané, večeři "uvařenou". Proběhlo seznámení, uvítání a zároveň smutné loučení. Bývalé paničce jsme slíbili, že občas napíšeme a pošleme fotky, jak se holky mají. Hlavně s chlupačkama přejeme hodně štěstí a zdárné vyřešení všeho, co se vyřešit má.... držíme všechny palečky, co máme!

 V sekci Naše děvčata - Aktuální rošťandy se dočtete, jaké jsou nové spolubydlící. Zatím mají karantému, takže bydlí v menší kleci samostatně, ale věřím, že již brzy se podaří je začlenit do smečky starousedlic.

10.7.2013 mě kontaktovala Lenka G. z LMG Rattery, zda bych se neujala dvou potkaních nešťastnic. Nějak jsem nepředpokládala, že bych smečku momentálně rozšiřovala poté, co jsme si nedávno přivezli Canadu a Campari.... zeptala jsem se manžela, co by říkal na novou myšku - prý: "Když se bude jmenovat Františka....". Nojo, ale myšky byly dvě a jsou na sebe hodně zvyklé a fixované..... "Tak ta druhá bude Anežka"... Rozhodnuto. Už jen dořešit dopravu, neb jsme momentálně nepojízdní. Původní majitelka je moc fajn slečna, nabídla se, že holčičky sama přiveze až k nám. Byla šťastná, že našly domov společně.

9.7.2013 vznikl tento web jako potřeba ukázat aktuální stav naší potkaní smečky. Původní stránky http://wilda.unas.cz/  jsou i nadále k dispozici (stále můžete nahlížet a čerpat dle potřeby ze záložky Nemoci a jména zde na webu, záložka vás ihned přesměruje na původní stránky), ale nebude tam již probíhat aktualizace našich potkaních slečinek.
TOPlist