Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Bydlení a přeprava

  Vzhledem k rozrůstající se smečce, jsem byla nucena vymyslet bydlení trochu větších rozměrů.... Mým snem je Furet Tower od Ferplastu (tak kdyby někdo nevěděl, co mi pořídit k Vánocům... ;-)). Ale vzhledem k financím a nevhodným rozměrům (nevešla by se dveřmi do původní koupelny) jsem musela vymýšlet trochu jinak. Takže jsem sestavila "panelák" ze dvou velkých klecí (nechtějte po mně jméno výrobce, fakt nevím), a docílila jsem tak rozměrů 68 x 122 x 44cm (D x V x Š). Užší stranou bez potíží prošla starými dveřmi umakartového jádra v paneláku. Nyní již bydlíme jinak a dveře jsem si nechala do koupelny zvětšit právě kvůli kleci dostatečně (takže už by prošla i furetka:-P, jen projektant divně koukal, když jsem mu vysvětlovala důvody). Klec funguje již osmým rokem, je samozřejmě už trochu oprýskaná, ale stále se drží a zatím není důvod na ni zanevřít. První, co neustálo díky obyvatelkám (cca do týdne), byly plastové klapky, které uchytávaly klec k plastovému dnu (to taky mohl vymyslet jen nějaký tydýt, který hlodavce nikdy nechoval, většina klecí má tyto úchyty kovové-drátěné). Ale jelikož okraj vaničky je vyvýšen a klec je sama docela těžká, tak se ani nehne a fungujeme i bez "paciček". Do vybavení patří různá patra, drenážní trubky, hamaky (ideální jsou vyřazené páníčkovy trenky:-P) a nezbytný sputnik (po uhlodnutí hamaku nejoblíbenější to odpočinkové místo - kdo potkyše nechová, neuvěří, kolik se jich do něj narve...), záchůdky, schovky (iglů), misky, koule na salát a napaječky.

A když se smečka ještě rozrostla vymýšlelo se ještě další bydlení, takže zde vám představuji další myší palác:-) rozměry celkové 46x46x144cm, vlastní klec 46x46x103cm. Jelikož byla původně pro papoušky, musela jsem vymyslet, jak přizpůsobit dno, aby z něj nelítala podestýlka a myši neutíkaly širšími mezerami, které sloužily pro dvojité dno a rošt. Plexisklo uřízlé na míru to vyřešilo. Stačilo na něm pilníkem doupravit prohlubeniny pro nerovnosti klece, vyvrtat dírky a uchytit drátky. Celkem to funguje a myši si rozhodně nestěžují:-) Pro mě je výhodou spodní polička, kam můžu dávat hadry na hamaky. A pak se mi moc zamlouvají velmi praktické výklopné misky.

 Jako podestýlku jsem dlouho používal Asan a skartované noviny (ty většinou holky hned natahali do iglů a košíků). Teď jsem přešla na bukové štěpy (hrubé), skart přidávám na stavění hnízd a hraní stále. "Venčit" se  mi děvčata chodí hlavně do záchůdků na patrech - což jsou staré kastroly se silikagelem a hladkým kamenem. Nikdo je to neučil, zvladají samy.

  Dále používám dvě menší klece (dvou a třípatrovou) jako karanténu, marodku nebo izolaci - dle potřeby.

  Na přepravu máme také několik přepravek. Využíváme dle množství a velikosti přepravovaných myšunek - Trixie, Cat-gato, Mini capri a klasickou kočičí s dvířky vpředu. Když si jedu pro potkaní mimi, využívám tu nejmenší (Trixie), je skladná, dobře větratelná - většinou ve spojení a kombinaci s malou klokankou. Když je mrně vystrašené, šoupnu ho do klokanky. Pokud má tendenci utíkat, jde do přepravky.

 

TOPlist